RUS | GER | ENG
RSS

Page Ranking Tool

Logo Nowej Huty

Wspomogła finansowo:
Piknik rodzinny 2013
Dni Nowej Huty 2013
Modernizację schodów
Modernizację chodnika
[ Strona główna / Wydarzenia ] Aktualizacja: 6 grudnia 2017 21:54:24

6 grudnia 2017 Wycieczka do Jaskini Solnej - Gr. II
[]
Zobacz galerię

Dzieci z grupy II były na wycieczce w Jaskini Solnej TARITA Salt SPA & Wellness na ulicy św. Łazarza 3.

 

Grota solna wykorzystuje dobroczynne właściwości soli. Ściany niewielkiego pomieszczenia wyłożone są blokami solnymi, pochodzącymi najczęściej z mórz: Martwego, Bałtyckiego lub Czarnego. Seanse w grocie solnej wzmacniają organizm, poprawiają przemianę materii, uspokajają układ nerwowy.

 

Dynamiczna zabawa solą, jej podrzucanie, przesiewanie, przesypywanie sprawia iż powietrze wzbogaca się o pyłek solny, który wdychają bawiące się dzieci.

 

Podczas pobytu dzieci bawiły się w piaskownicy solnej ekologicznymi, drewnianymi zabawkami przy śpiewie ptaków i szumie morza. Bawiły się balonami, oglądały książeczki, kolorowały malowanki.
Był to niezapomniany beztroski i zdrowy czas.
6 grudnia 2017 Barbórkowa wizyta górnika w przedszkolu
[]
Zobacz galerię

W przedszkolu odbyło się „Barbórkowe spotkanie górnika z przedszkolakami”.

 

Górnik z Kopalni Soli Wieliczka przybył do przedszkola w uroczystym galowym mundurze. Całe spotkanie miało charakter interaktywny i poświęcone było tematom związanym z górnictwem, wydobywaniem soli, jej historią i znaczeniem.4 grudnia 2017 Mikołaj w przedszkolu
[]
Zobacz galerię

W poniedziałek przybył do przedszkola najbardziej oczekiwany przez wszystkie dzieci gość- Mikołaj z prezentami. 

 

Przedszkolaki przywitały go z dużym entuzjazmem. Po rozmowie i wspólnej zabawie przy muzyce przyszedł czas na prezenty. Dodatkowo Mikołaj obdarował każdą grupę dużym workiem pełnym zabawek, gier, układanek. Po wykonaniu pamiątkowych zdjęć dzieci mogły pobawić się na swoich salach nowymi zabawkami i cieszyć się wspólnie tym miłym dniem.1 grudnia 2017 Wycieczka do Centrum Edukacji Lotniczej w Balicach - Gr. II, III i IV
[]
Zobacz galerię

W dniach 30.11. i 01.12.2017 r. 4, 5 i 6- latki z naszego przedszkola zwiedziły Centrum Edukacji Lotniczej w Krakowie- Balicach.

 

Dzieci w przystępny i ciekawy sposób zapoznane zostały z  zasadami  funkcjonowania lotniska. W praktyczny sposób dowiedziały się na czym polega „odprawa” przed wylotem, obejrzały teatrzyk na ten temat. Podzielone na grupy wykonywały różne przydzielone im zadania, obejrzały też kabinę pilota zasiadając za sterem samolotu. Na koniec największą atrakcją był robot, który odpowiadał na pytania a nawet zatańczył przy muzyce.28 listopada 2017 Warsztaty ze Strażą Miejską - "Bezpieczna droga do przedszkola"
[]
Zobacz galerię

Dzieci ze wszystkich grup uczestniczyły w warsztatach ze Strażnikiem Miejskim na temat: „Bezpieczna droga do przedszkola”.

 

Przedszkolaki poznawały znaki drogowe, miały okazję w praktyczny sposób przećwiczyć prawidłową reakcję na sygnalizację świetlną w ruchu pieszych i pojazdów. Pomogły im w tym liczne rekwizyty- sygnalizacja świetlna, znaki drogowe i autochodziki. Dzieci miały okazję odgrywać rolę policjanta kierującego ruchem drogowym.